[DIY]Protein food – 10.02.2019

Krewetki najczęściej karmię pokarmami bogatymi w białko, więc on najszybciej mi się kończy. Tym razem by zaoszczędzić czas oraz pieniądze związane z zakupem markowych pokarmów, postanowiłem taki pokarm przygotować samemu. 

Bazę mojego pokarmu proteinowego, w głównej mierze stanowią białka pochodzenia zwierzęcego z suszonych skorupiaków oraz trochę białka roślinnego zawartego w spirulinie. Do tego trochę minerałów zawartych w sepii.

Skład:

Suszona krewetka (dry crevettes) 12ml -26%, suszony kiełż (dry gammarus) 12ml -26%, suszona dafnia (dried daphnia) 12ml – 26% , spirulina w proszku (spirulina platensis) 7ml – 16%, sepia w proszku (sepia powder) 2ml – 5%.

Suszona krewetka (dry crevettes)

suszony kiełż (dry gammarus)

suszona dafnia (dried daphnia)

Powyższe skorupiaki mielę w klasycznym młynku do kawy i sproszkowane odmierzam w miarce „sery”. Mieszam, dodaję wody RO  (RO watwer)– 15ml i lepie ciasto. Potem przy użyciu strzykawki tworzę nieduże wałeczki, które przez noc schną na kaloryferze. Wysuszone trafiają do pojemniczka ostatnio używanego pokarmu białkowego, który właśnie mi się skończył. 

Do mielenia skorupiaków używam starego młynka do kawy

Sproszkowane odmierzam w miarce „sery”

Suszona krewetka (dry crevettes) 12ml -26%, suszony kiełż (dry gammarus) 12ml -26%, suszona dafnia (dried daphnia) 12ml – 26% , spirulina w proszku (spirulina platensis) 7ml – 16%, sepia w proszku (sepia powder) 2ml – 5%.

Całość mieszam dodając 15ml wody RO

Lepię na ciasto…

…, z którego strzykawką formuję potem wałeczki.

Wysuszony pokarm na następny dzień

Ten wysoko białkowy pokarm jest również bogaty tłuszcze, minerały i witaminy. Proporcje dobierane na czuja więc, nie wiem czy właściwe ;). W razie czego komentarze i uwagi mile widziane ;).

Zapodany pokarmy od razu wzbudza zainteresowanie krewetek. Zaczyna się on rozpadać w wodzie dopiero po dłuższym czasie.  Na początku myślałem, że to niezbyt dobrze, bo duże mamuśki potrafią same dla siebie przywłaszczyć taki kawałek i gdzieś z nim uciekać, jednak przy sporym kawałku sukcesywnie będzie się rozpuszczał w wodzie dając szanse innym krewetkom. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii DIY. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *